MEDIA: Jak to jest z bezpieczeństwem w RPA? (04.05.10 – „Wydarzenia” TV Polsat)

polsat-rpa

Poniżej nasza króciutka wypowiedź [od 0:40 do 0:57] z dn. 04.05.2010 dla „Wydarzeń” telewizji Polsat w materiale traktującym o bezpieczeństwie w Republice Południowej Afryki wokół imprezy Mundial RPA 2010.

Telewizja Polsat poprosiła nas o udzielenie wywiadu na temat bezpieczeństwa podróżujących po Republice Południowej Afryki. Działo się to niedługo przed rozpoczęciem Piłkarskich Mistrzostw Świata w RPA, kilka miesięcy po naszej podróży po tamtych rejonach Afryki.

Propozycję współpracy z TV Polsat przyjęliśmy z dużym entuzjazmem. Chcieliśmy opowiedzieć o naszych doświadczeniach z wędrówki po RPA, które okazały się bardzo pozytywne, i zaznaczyć wyraźnie, że mocno kibicujemy Afrykańczykom w organizacji całej imprezy.  

Jak wyszło?

Z wywiadu, który trwał kilkanaście minut, wykorzystano jedynie kilkusekundowe wypowiedzi każdego z nas. I tak się złożyło, że mówią one o tym, czego obawialiśmy się jeszcze przed wyjazdem do RPA w oparciu o zasłyszane informacje. Użyto więc fragmentów pasujących idealnie do całego przekazu reportażu, nie pozostawiającego żadnych złudzeń co do bezpieczeństwa w RPA tym, którzy nigdy tam nie byli. Ani słowa o tym, jak nasze obawy sprzed podróży miały się do tego, co faktycznie zastaliśmy na miejscu.

No więc, jak wyszło?

Czyżbyśmy spotkali się z gotową tezą dziennikarza? No tak, ale kto by przypuszczał, że akurat taką…
Brakiem rzetelności? Hmm, w końcu łatwiej nazwać coś białym lub czarnym, niż przypatrywać się odcieniom szarości…
Manipulacją??! Jakąż znowu manipulacją?! Przecież pokazano dokładnie to, cośmy powiedzieli…

Ehhhh, wyszło jak wyszło, choć przyznać trzeba, że jedno z naszych pierwszych zetknięć ze światem mediów będziemy wspominać jako … niemałe rozczarowanie. :(

Zobacz również:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Śledź naszą wyprawę przez FaceBook!
Otrzymuj powiadomienia na tablicę o nowych wpisach, konkursach i informacjach z ostatniej chwili. Bądź na bieżąco!

Facebook


Po wejściu na stronę, w prawej kolumnie, możesz też podać swój adres emailowy, jeśli chcesz dostawać od nas powiadomienia w postaci newslettera.