Na drugim końcu świata…

049 My, Hamish, Elsa, Agata, Quentin-57

Dziennik z podróży:
28.09-09.10.2013
[Polska]: Szczecin-Warszawa
[Holandia]: Amsterdam (lotnisko)
[Hongkong]: Hongkong (lotnisko)
[Nowa Zelandia]: Auckland

Uff, no i zaczęło się… znowu!!! ;)

Po blisko 16-miesięcznej wędrówce po Ameryce Łacińskiej i 4-miesięcznym odpoczynku w Polsce nadszedł długo oczekiwany moment – wyruszyliśmy w podróż do/po Nowej Zelandii, czyli… pognało nas dokładnie na drugi koniec świata! ;)

Dlaczego właśnie tam??!

Cóż, właściwie to sami do końca nie jesteśmy pewni! ;) Po części na pewno sprawił to przypadek, ślepy los, ale trzeba przyznać, że i sporo w tym „winy” Petera Jacksona, który filmową adaptację „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena (jak się nietrudno domyślić, jesteśmy jej fanami) zdecydował się zrealizować właśnie w Nowej Zelandii!

- Kiedyś tam pojedziemy! I pochodzimy sobie po tych górkach! – przyrzekliśmy sobie już kilka lat temu, „odwiedzając” na kinowym ekranie bajkowe Śródziemie.

No tak, w związku z powyższym koniec września tego roku był dla nas dość nerwowy – pakowanie plecaków, tłumaczenia potrzebnych dokumentów, wyprowadzka z mieszkania, ostatnie pożegnania, 12-godzinny MARATON WŁADCY PIERŚCIENI na noc przed wyjazdem do Warszawy, skąd odlatywał nasz samolot do Auckland (szaleństwo!)… auuuuć!

Hmm, podsumowując:

Na jak długo wyjeżdżamy do Nowej Zelandii? – nie wiemy… wyjdzie w praniu! ;)
Jak długo możemy tam zostać? – 12 miesięcy (oboje mamy Working Holiday Visa˟)!
Co będziemy tam robić? – jeść kiwi, szukać Hobbitów, zwiedzać Śródziemie etc.! (masz jakiś pomysł??? – pisz śmiało! ;p)
Jaka jest tam teraz pora roku? – wiosna… potem będzie lato! (czyli odwrotnie jak w domu ;p)

 

Po 30-godzinnej podróży samolotem (dokładnie po 24 godzinach w powietrzu i 8 godzinach na trzech różnych lotniskach!), przekroczywszy 11 stref czasowych (gdy w Polsce jest dzień, w NZ jest już wieczór tego samego dnia!), nagle dotarło do nas, jak strasznie DALEKO JESTEŚMY OD DOMU!!! ;)

Na lotnisku w Auckland pierwszy urzędnik (ten „od wiz i paszportów”) uśmiechnął się szeroko, życząc miłego pobytu w jego pięknym kraju. Urzędnik numer dwa („od bagaży”) zaprosił nas do bramki numer jeden, gdzie urzędnik numer trzy chciał obejrzeć dokładnie nasz namiot (namiot jest używany, stąd to całe zamieszanie ;p)… ale… o nowozelandzkich przepisach, wizach itd. będzie jeszcze mowa, tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć, która opowie co nieco o naszym pierwszym tygodniu w Auckland – największym mieście odległego, zielonego kraju położonego na Oceanii… ;)

 

Tekst: Ewelina
Zdjęcia: Łukasz

˟Working Holiday Visa – o tym, jak zdobyliśmy owe wizy, przeczytacie we wcześniejszych wpisach pt. „Mission (im)possible”, czyli jak to jest „załatwiać” wizę nowozelandzką w Boliwii – część I,II i III

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

autobus firmy Airport Express z lotniska do centrum Auckland – około 16 NZD/os (UWAGA! z lotniska do centrum miasta można dostać się zwykłym autobusem miejskim [z jedną przesiadką – w sumie około kilku NZD/os!]; opcją najwygodniejszą i najdroższą jest Shuttle Bus [bezpośredni transport z lotniska pod wskazany adres – 43 NZD/2 os!])

Naturalnie wszystkie rozkłady jazdy autobusów miejskich i międzymiastowych dostępne są w Internecie (co za odmiana po Ameryce Łacińskiej, hahaha!!!)


 

Zobacz również:

 • tealover

  ale czad!
  mocno Wam kbicuję!!!

 • Żaklina Kańczucka

  Mogłaś się przynajmniej pożegnać :P Mam nadzieję, że los będzie Wam sprzyjał, może nie w poszukiwaniu hobbitów, ale podczas czasu spędzonego hen poza domem :)

 • http://tani-swiat.pl/ Tani-Swiat

  Kapitalna galeria, aż przyjemnie się ogląda, pomimo, że nigdy tam nie byliśmy. Ceny transportu jednak spore…

 • Ondek Ma przez Facebook

  Super! :) Pozazdrościć :)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Śledź naszą wyprawę przez FaceBook!
Otrzymuj powiadomienia na tablicę o nowych wpisach, konkursach i informacjach z ostatniej chwili. Bądź na bieżąco!

Facebook


Po wejściu na stronę, w prawej kolumnie, możesz też podać swój adres emailowy, jeśli chcesz dostawać od nas powiadomienia w postaci newslettera.